metallolom.kiev.ua logo

+380 (63) 892 28 30
(Чорний брухт від 3 тонн)

Що Відбувається з Металобрухтом Після Того, як Він Вирушає на Прийомку?

12/04/2024

За даними Агентства з охорони навколишнього середовища, щорічно утворюється близько 292 мільйонів тонн відходів, причому металеві відходи становлять майже 10% цієї цифри. Прийомки металобрухту відіграють важливу роль у запобіганні попаданню на звалища матеріалів багаторазового використання, таких як метал, гарантуючи безпечне та правильне повторне використання цінних металевих деталей та деталей з викинутих предметів.

Що таке металобрухт?

Металобрухт — це матеріал, що переробляється, що залишився від виробничих процесів, промислового обладнання та споживчих товарів. Цей метал можна переплавляти і повторно використовувати в різних галузях, включаючи будівництво, транспорт і медичне обладнання. До джерел металобрухту належать:

 • Мідні труби та дроти
 • Радіатори
 • Колеса автомобіля
 • Металева стружка, листи та панелі
 • Алюмінієві банки
 • Гвинти та болти

Крім металобрухту, деякі прийомки металобрухту приймають інші матеріали, такі як:

 • Електронний брухт
 • Побутова техніка
 • Легкові та вантажні автомобілі

Прийомка металобрухту може працювати з приватними клієнтами, комерційними клієнтами або з тими та іншими. Зазвичай вони сплачують фіксовану ціну за тонну матеріалу. Кольорові метали зазвичай коштують дорожче за чорні метали.

Як прийомки переробляють метал?

Професійні пункти прийому металобрухту приймають лише певні предмети — вони повинні мати цінні металеві компоненти, які можна перепрофілювати. Коли клієнт здає металобрухт, пункт прийому металобрухту платить йому в залежності від типу, ваги та поточних ринкових цін на металобрухт. Потім брухт повинен бути оброблений наступним чином:

 • Сортування. Першим кроком у процесі переробки є сортування металобрухту за категоріями. На складах металобрухту зазвичай метал групується за типом (наприклад, алюміній відокремлюється від міді). Промислові магніти часто використовують для сортування чорних металів від кольорових.
 • Очищення: коли брухт надходить на підприємство, він може бути не готовий до переробки. Наприклад, такі предмети, як побутова техніка та радіатори, необхідно буде розібрати. На прийманні металобрухту будуть видалені неметалеві деталі, наприклад, прикріплені пластикові або дерев’яні деталі. Вони також очистять метал від фарби, розчинників та іншого бруду та сміття.
 • Після того, як металобрухт класифікований і очищений, він готовий до переробки. Багато підприємств з прийому металобрухту переплавляють чистий металевий матеріал для виливки в цеглу, що затверділа, звані зливками. Перш ніж його можна буде розплавити, метал, можливо, доведеться подрібнити чи розчавити. Склад брухту може виконувати ці процеси самостійно або продавати матеріал сторонньому переробному заводу.
 • Перепродаж: після того, як шматок металу відлитий у злиток, його можна перепродати заводу-виробнику або іншому комерційному клієнту. Ці зливки можна перепрофілювати для виготовлення широкого спектру металевих виробів: від медичних інструментів до кухонного приладдя. Використання переробленого металу дозволяє підприємствам економити гроші, оскільки високоякісний металобрухт коштує набагато дешевше, ніж нові матеріали, при цьому знижуючи вплив на довкілля, необхідне видобутку нової металевої руди.